Ką reiškia sąvoka – “Mobile first”?

Kuriant svetaines galimi du sprendimo būdai. Pirmas – pradėti kurti svetainę nuo didelio ekrano (kompiuterio) ir palaipsniui pritaikyti visą turinį mažiems ekranams (mobiliems įrenginiams).

Ir kitas variantas – pradėti kurti svetainę nuo mažo ekrano (“Mobile first”) ir palaipsniui pritaikyti dideliems ekranams. Pabandysime išsiaiškinti kuris variantas yra aktualus šiai dienai.

Jeigu Jus neturite mobiliosios svetainės versijos arba ją sunku peržiūrėti naudojant mobilius įrenginius, galima prarasti didelį procentą savo klientų, nes šiais laikais dauguma žmonių naudoja mobilius įrenginius kasdieniame gyvenime tiek asmeniniais, tiek verslo reikalais.

Todėl ypač svarbu kad svetainę galima būtų pasiekti ir naudojant įvairius įrenginius.

Kodėl  kuriant internetinę svetainę turėtumėme pradėti nuo mobiliųjų įrenginių?

  • Mobiliųjų įrenginių įvairovė, skaičius ir naudojimas auga labai greitai, tai reiškia kad taip pat augs mobiliųjų įrenginių vartotojų skaičius.
  • “Mobile first” svetainių kūrimas įpareigoja sutelkti visą dėmesį į turinį ir funkcionalumą.
  • Kai iš pradžių svetainė buvo kuriama dideliam ekranui (kompiuteriui), norint pritaikyti ją mažiems ekranams CSS taisyklės (stiliai) yra perrašomos naudojant “media queries” (nustatomas konkretus ekrano plotis ir aprašoma kaip turi išsidėstyti svetainės elementai ). Kai kraunama svetainė, naršyklės skaito CSS failą iš viršaus į apačią, todėl atidarius tokią svetainę telefone kraunamos visos taisyklės  – ir tos kurios yra dideliam ekranui ir tos kurios mažam ekranui. Nuo to kentės užsikrovimo greitis, kadangi kraunamos papildomos nereikalingos taisyklės (tos, kurios yra dideliam ekranui). Todėl, siekiant pagerinti svetainės užsikrovimo greitį mobiliosiose įrenginiuose svetainės kuriamos laikantis “mobile first” strategijos.  Tai reiškia kad CSS taisyklės pradedamos rašyti mobiliems įrenginiams, o paskui naudojant “media queries” svetainės elementų išdėstymas pritaikomas dideliems ekranams. Atidarius tokią svetainę telefone, užsikraus tik tos taisyklės, kurios buvo rašomos mažiems ekranams, todėl svetainė užsikraus greičiau.
  • Google’as atsižvelgia ne tik į tai ar svetainė yra prisitaikantį bet ir į užsikrovimo greitį, tai gi palankiau vertins tą svetainę, kuri užsikrauna greičiau.

Pradedant naują projektą geriausiai pradėti nuo mobiliųjų įrenginių. Galima pasakyti, kad “Mobile-first” laikoma geriausia strategija norint sukurti prisitaikančią svetainę, tai interneto svetainių dizaino sprendimas orientuotas į ateitį.

Galvojate apie savo svetainę? Nežinote nuo ko pradėti? Kreipkitės, padėsime ir atsakysime į visus iškilusius klausimus.

Facebooktwitter