Internetinės svetainės kūrimo procesas: užsakovo ir kūrėjo vaidmuo

Pirmiausiai kylantis klausimas – tai nuo ko pradėti svetainės kūrimą?

Visų pirmą, reikia pasirinkti įmonę užsiimančia svetainių kūrimu, tai yra pasirinkti profesionalus kurie padės Jums sukurti internetinę svetainę. Taip, taip – ne sukurs, o padės sukurti. Niekas geriau už Jus nežinos taip gerai produkto/paslaugos, kurį Jus norėsite pateikti savo puslapyje.

Toliau reikia surinkti visą informaciją, kuri bus pateikta internetiniame puslapyje. Tai pat aptariamas dizainas bei visi kiti kliento poreikiai.

Atsižvelgiant į paslaugą/produktą pasirenkama tikslinė auditorija (būtent kokiai žmonių grupei bus kuriama svetainė). Remiantis tiksline auditorija kuriamas optimalus, maksimaliai pritaikytas tai žmonių grupei dizainas.

Kai padarytas pirminis dizainas svarbu užsakovui ir kūrėjui išanalizuoti šį dizainą ir dar karta aptarti visas detales. Taigi, detalės aptartos, pageidaujami pakeitimai padaryti, dabar galima ir pradėti koduoti. Sukoduota svetainė testuojama ir tik tada publikuojama.

Per visą svetainės kūrimo procesą užsakovas ir kūrėjas turėtų bendradarbiauti. Kiekvienas iš savo pusės turėtų įdėti maksimaliai pastangų. Užsakovas turėtų laiku pateikti reikalingą informaciją ir aktyviai stengtis apgalvoti įvairiausias detales, kurias galbūt norėtų įdiegti vėliau, ateityje. Kūrėjas iš savo pusės turėtų įdėmiai išklausyti užsakovo pageidavimus ir patarti kokie sprendimai atneštu daugiau naudos iš UX (User Experience) požiūrio. Taigi reikėtų leisti profesionalams daryti tai, ką jie išmano galbūt geriau negu Jus.

Kai kūrimo procesas baigtas ir svetainė sėkmingai paleista, tai tik pusė darbo. Nemažiau svarbus darbas yra prižiūrėti svetainę, periodiškai atnaujinti informaciją, stebėti vartotojų elgesį ir atitinkamai tobulinti svetainę. Internetinė svetainė ne tik kuria užsakovo įvaizdį bet ir turėtų nešti finansinę naudą.

Kiekviena internetinė svetainė – tai meno kūrinis, tai nelengvas, kruopštus darbas, reikalaujantis daug dėmesio iš kūrėjo ir iš užsakovo pusės. Ir tik dirbant kartu galima pasiekti tikrai aukšto, nešančio pelną rezultato.

Svarstote apie internetinės svetainės kūrimą? Susisiekite su mumis – padėsime skurti geriausią sprendimą Jūsų verslui.

Facebooktwitter